Já a můj příběh

Jsem člověk, který miluje přírodu a její dary. Součástí mého života je láska, vaření, tvoření, cestování a fotografování. Zbožňuji západy slunce, vítr, moře, sůl ve vlasech, hortenzii, růžovou barvu, brambory na loupačku, vůni bylin, šaty, levanduli, krajky, květiny, zámky, zahrady, melouny, spánek a léto. 


Už jako malé dítě jsem většinu svého času trávila v kuchyni, na zahradě a venku. Příroda mě vždy fascinovala nejen svou nádherou, čistotou, energií, náladou, vůní, barevností, ale i hojností. Ta neuvěřitelná rozmanitost, ve které jsem se našla.

Vše začalo v kuchyni, kde jsem stála po boku maminky, tatínka, babiček a prababiček. Pozorovala jsem každý jejich pohyb a naslouchala jejich radám a vychytávkám ve vaření. Časem jsem dostala roli malé pomocnice a náramně jsem si to užívala. Určitě všichni znáte loupání a krájení cibule. Ani mě to nebavilo a nejspíš tam přišel zlom. Otřela jsem si své uplakané oči i usmrkaný nos a utekla od plotny na rozkvetlou zahrádku.

Je tam přeci potřeba úplně vše prozkoumat. Libeček patří do polévky, okurka do salátu, pažitka na chleba, brambora k masu a mlíčňáky pro králíky. Také každá květina má jinou barvu, vůni a jméno. Během tohoto období se ze mě stala malá aranžérka květin. Nejraději jsem sbírala květiny z prababiččiny skalky a aranžovala je do váziček.

Čas utíkal a mé dovednosti se stále vyvíjeli. Probudila se ve mně zručnost, kreativita, originalita a nápaditost. Design, domácí výroba, ruční práce, vaření, dekorace, květiny a fotografování se stalo nezbytnou součástí mého života. 

Dětská léta skončila a já nastoupila na střední školu. Po dokončení střední školy maturitní zkouškou jsem nastoupila na vysokou. Vše bylo na správné cestě. Myslela jsem si, že s vysokou školou se budu mít moc dobře. Během studií jsem také poznala svou životní lásku (více Vám o něm povím zase příště). Můj život klapal přesně tak, jak jsem si přála. Užívali jsme si, cestovali, plánovali a snili. Během jedné únorové noci se můj život během pár hodin naprosto od kořenů změnil. Začal boj o život. V tu chvíli mi byla největší oporou rodina a můj snoubenec. Nikdo takovou ránu nečekal. Museli jen čekat a věřit, že to zvládnu a přežiji. Dva roky mi trvalo, než jsem se dokázala vrátit do normálního života. Onemocnění sebou přineslo i několik omezení se kterými jsem se musela naučit žít. Vysokou školu jsem přesně po roce a půl studií plně ukončila a přesto toho nelituji. Díky této obrovské zkušenosti jsem v sobě našla velikou lásku k ručním pracím. 

A pak mě to jednoho večera napadlo. Co to vše, co miluji propojit a vytvořit smysluplný projekt, který nejen nadchne, ale i pomůže. Dnešní doba je uspěchaná a čím dál tím více lidí má málo času nejen na rodinu, ale i sebe. Trh pohlcují stroje a ruce přestávají být práci prospěšné. Proto vznikl tento e-shop, aby všem zákazníkům dopřál domácí, kvalitní, ručně s přírodou a láskou vyráběné produkty. Věřím, že si každý vybere vhodný výrobek, který mu udělá radost a nahradí vzácný čas. Vše je nějakým způsobem spjaté s přírodou (ovoce, zelenina, byliny, květiny, koření, sůl, dřevo, vůně, barvy), láskou a domovem. Vždy se zaměřuji na kvalitní a čistou výrobu, díky které je každý výrobek originál.

Sleduj mě i na instagramu, kde se dozvíš spousty zajímavých nápadů a novinek.
S láskou Veny ♥

ssu

Web používá soubory cookie. Více informací zde.