Věnečky

Novinka na eshopu

Nesmírně mě těší, že pro Vás mohu zase více rozšířit svůj sortiment. Jedná se o mnou ručně vyráběné květinové věnečky VENISIE. K výrobě věnečků jsem se dostala již minulý rok, kdy jsem jednoho dne měla neskutečnou chuť tvořit něco nového. Nakoupila jsem si mé oblíbené květiny (eustomu a eukalyptus) vzala do ruky potřebné pomůcky a motala. Skutečně jsem se při této činnosti úplně odreagovala a našla v ní novou vášeň. 

Květinové věnečky vyrábím z živých i umělých květin. Pokud máte zájem o živý věneček kontaktujte mě na emailové adrese: info@venisie.cz , nebo telefonicky: 722 022 280. Proběhne společná konzultace při, které se dozvíte veškeré potřebné informace. Cena je individuální a vždy se odvíjí od vybraného materiálu (květiny). 

Věnce jsou úžasným módním doplňkem a jsou vhodné pro jakoukoliv příležitost (svatby, rozlučka se svobodou, ples nebo pro normální nošení).

Historie věnečků

Věnec se používá pro symbolický, magický, nebo dekorativní význam. Může být použit jako ozdoba interiéru i exteriéru budov, ozdoba osob, zvířat i předmětů při slavnostech. Věnec je významný historický symbol ve všech kulturách. Často je vytvářen z květin, stálezelených listnáčů nebo uctívaných dřeviny nebo rostlin kterým je přisuzována magická moc. Populární jsou vavřínové věnce, věnce ze jmelí, dubu, nebo pampelišek a sedmikrásek.

Nevěsty se v gotice zdobili zelenými věnečky vpletenými do vlasů a do závoje. Věnec nevěsty představoval symbol čistoty, neposkvrněnosti a nevinnosti. Šlo o prostý kulatý věneček pletený družičkami v předvečer vdavek. Oblíbenou ozdobou hlavy nevěsty byl ale i prostý, jednoduchý zelený pásek ovinutý kolem čela a vpletený do závoje.

Často se z hygienických důvodů po domech a mezi hodovníky rozsypávaly vonné byliny. Šlo například o levanduli (Lavandula), majoránku (Majorana), růži (Rosa) a tymián (Thymus).

 5_1

Web používá soubory cookie. Více informací zde.